Elton John Vstupenky

Elton John Vstupenky
Registrace pro Elton John

Elton John Vstupenky na nové turné Elton John Tour 2024? Chystá se Elton John v roce 2024 opět na velké evropské turné?
Přihlaste se k odběru vstupenek na turné Eltona Johna a získejte všechny potřebné informace o dalším turné Eltona Johna.

Bude Elton John v roce 2024 opět koncertovat?
Miliony fanoušků Eltona Johna po celém světě doufají, že se Elton John v roce 2024 vrátí do Evropy.

Veškeré informace o vstupenkách a koncertech Eltona Johna najdete na ticketbande.

Elton John je od roku 2019 na velkém závěrečném turné, na kterém svým fanouškům naposledy představí největší hity své kariéry. Koncertní turné po celém světě má název "Farewell Yellow Brick Road". V dubnu/květnu 2023 bude Elton John vystupovat na koncertech v Německu.
Vstupenky na koncerty v Německu a v Norsku, Švýcarsku, Irsku, Velké Británii, Španělsku, Belgii a Francii jsou nyní k dispozici na síti ticketbande.

Elton John je stále považován za jednu z nejzáhadnějších osobností hudebního světa. Zejména díky svému hudebnímu talentu, ale také díky neobyčejným kostýmům a bezbřehé teatralitě se Elton John stal jednou z největších popových superhvězd sedmdesátých let. Jeho repertoár zahrnuje balady, ale i rock'n'rollové tituly a gospelové blues a boogie. Během své kariéry vydal Elton John řadu alb a singlů, které se umístily na předních místech světových hitparád. S 300 miliony prodaných nosičů patří tento skladatel a hudebník mezi pět nejprodávanějších umělců vůbec spolu s Madonnou, Michaelem Jacksonem, Elvisem Presleym a Beatles. Napsal také několik muzikálů, například Aidu a Billyho Elliota, a v roce 1994 získal Oscara za píseň Can You Feel the Love Tonight ke Králi lvů.
Britský zpěvák, rodným jménem Reginald Kenneth Dwight, zahájil svou hudební kariéru v jedenácti letech, kdy se stal stipendistou Královské hudební akademie. Bluesový zpěvák John Baldry a saxofonista Elton Dean ze skupiny Bluesology, která Eltona Johna doprovázela od roku 1961, se stali nejen jeho prvními zaměstnavateli a mentory, ale také mu dali jeho umělecké jméno, pod kterým od té doby vystupoval. V roce 1967 Elton John poprvé komponoval s textařem Berniem Taupinem. Jejich první společné album Empty Sky z roku 1969 je považováno za počátek dlouhého a úspěšného přátelství.
Elton John slavil největší úspěchy v sedmdesátých letech. V roce 1971 vydal během jediného roku tři studiové desky a živé album, včetně velkolepého "Madman Across the Water". Od dob Beatles byl Elton John prvním umělcem, který měl v americké Top Ten čtyři tituly najednou. "Your Song", "Rocket Man", "The Bitch Is Back", "Bennie And The Jets", "Candle In The Wind" a "Crocodile Rock" jsou hity z těchto úspěšných let, které dodnes zná téměř každý.
Elton John vydal v 80. letech také několik velmi úspěšných platinových alb a singlů v Top 40. Písně jako "I'm Still Standing", "I Guess That's Why They Call It The Blues", "Nikita", "Sad Songs" a "Blue Eyes" se staly soundtrackem pro další generaci. V 90. letech se Elton John těšil stejné popularitě. Navzdory tragickým okolnostem mu smrt princezny Diany, s níž byl zpěvák blízkým přítelem, přinesla největší singlový úspěch jeho kariéry s verzí jeho písně "Candle In the Wind", kterou speciálně pro ni textově upravil.
Na přelomu tisíciletí se zpěvákovy aktivity trochu uklidnily, aniž by se rozloučil s pódiem. Sledoval změny v hudebním průmyslu a zapracovával je do svých písní, například do svého 43. alba Peachtree Road. I na pozdějších albech dokázal Elton John vždy přesvědčit fanoušky i kritiky. V roce 2019 byl uveden životopisný film "Rocketman" o hudebníkově životě, ve kterém Taron Ewerton září jako Elton John a také zpívá jeho klasiku. Nedávno vyšel singl Cold Heart, který vznikl ve spolupráci se zpěvačkou Dua Lipou a stal se rádiovým hitem roku.
keyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Všechno{{ group }}
{{ rounds.name }}

group