Eric Clapton Vstupenky
Eric Clapton Vstupenky

Eric Clapton Vstupenky

Eric Clapton Vstupenky na "Summer European" Tour 2022.

Kytarová legenda Eric Clapton se v květnu 2022 vydá na turné. Do června 2022 je na programu turné v jedenácti různých zemích, v Německu se hudebník zastaví v Praze.

31. května 2022 Stuttgart, Hanns-Martin-Schleyer-Halle
02. června 2022 Mnichov, Olympiahalle Mnichov
10. června 2022 Düsseldorf, PSD BANK DOME

17. května 2022 Curych, Hallenstadion
19. května 2022 Milán, Mediolanum Forum Assago
20. května 2022 Bolgona, Unipol Arena Casalecchio Di Reno
05. června 2022 Praha, o2 Arena
07 červen 2022 Amsterdam, Ziggo Dome
12. června 2022 Antverpy, Sportpaleis
14. června 2022 Kodaň, Royal Arena
15. června 2022 Kodaň, Royal Arena
17. června 2022 Helsinky, Hartwall Arena

Podívejte se na Erica "Slowhanda" Claptona naživo na pódiu. Vstupenky na koncerty Erica Claptona v České republice, Německu, Švýcarsku, Itálii, Nizozemsku, Belgii, Dánsku a Finsku jsou nyní k dispozici v síti ticketbande.

Eric Clapton je bezesporu považován za jednoho z nejvýznamnějších bluesových a rockových kytaristů na světě, v roce 1990 byl dokonce zvolen nejlepším kytaristou světa. Tento hudebník měl rozhodující vliv na vývoj blues rocku od 60. let. Clapton, který se narodil v roce 1945 v Ripley, je s více než 280 miliony prodaných desek po celém světě jedním z nejúspěšnějších umělců všech dob. Eric Clapton je hrdým držitelem 17 cen Grammy a různých významných ocenění, je také jediným trojnásobným členem Rokenrolové síně slávy - se skupinami Yardbirds a Cream i jako sólový umělec. Mezi nejznámější písně 76letého výjimečného talentu patří coververze písně Boba Marleyho "I Shot The Sheriff", "Knocking On Heaven's Door", "Tears In Heaven", "Circus" a "Runaway Train". Nejúspěšnějším albem Claptonovy dlouhé diskografie je "461 Ocean Boulevard", vydané v roce 1974.
Eric Clapton nahrál své první sólové album v roce 1970. Ve stejné době založil skupinu Derek and the Dominos, s níž nahrál hit "Layla". Brit dostal přezdívku "Slowhand" od manažera Giorgia Golmelského během svého působení v kapele Yardbirds poté, co Claptonovi na koncertě praskla struna a publikum začalo pomalu tleskat, zatímco hudebník natahoval novou strunu. Kromě členství v kapele se Clapton věnoval mimo jiné také psaní písní a skládání filmové hudby. Hru na kytaru pak zdokonaloval spíše náhodně jako hostující hudebník u mnoha dalších kapel a jejich albových produkcí. Claptonova hudební přátelství v té době již zahrnovala člena Beatles George Harrisona, Steva Winwooda, Peta Townshenda a Billyho Prestona.
Koncem 70. let se hudebník ocitl v zajetí hluboké závislosti na drogách a alkoholu, které se zbavil po několika odvykacích kúrách. V osmdesátých letech se Clapton opět stále více soustředil na hudbu a vydal například dvě alba s Philem Collinsem. Na začátku 90. let hudebníka postihly dvě těžké rány osudu. Na jedné straně jeho přítel, hudebník Stevie Ray Vaughan, zahynul v roce 1991 při havárii vrtulníku po společném koncertu. Za druhé, Claptonův syn tragicky zahynul jen krátce poté, když vypadl z 53. patra mrakodrapu v New Yorku. Eric Clapton zpracoval svůj zármutek ve skladbě "Tears In Heaven", která byla později vydána na začátku roku 1992. Teprve v roce 1996 se hudebník vrátil na pódia a zahrál si s The Who a Bobem Dylanem před 150 000 fanoušky v londýnském Hyde Parku. V roce 2000 pak došlo k další spolupráci s přáteli umělci, včetně písně s B. B. Kingem a koncertů s Paulem McCartneym, Ringo Starrem, Jeffem Lynneem, Tomem Pettym, Ravim Shankarem, Billym Presonem, Garym Brookerem a mnoha dalšími. Mistr kytary dokázal svou hudbou přesvědčit už v mládí.
Kariéra Erica Claptona je impozantní. Zažít hudebníka naživo je neuvěřitelný a zároveň jedinečný zážitek. I po více než 40 letech na scéně Eric Clapton stále ohromuje svou výjimečnou hrou na kytaru.

keyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Všechno{{ group }}
{{ rounds.name }}

Místo představení?TýmProtihráč?

group