Iron Maiden Vstupenky
Iron Maiden Vstupenky

Iron Maiden Vstupenky

Vstupenky Iron Maiden na "Legacy of the Beast" Tour 2022.

Iron Maiden už z pódia nikdo neodvede! V létě 2022 se komerčně nejúspěšnější metalová kapela konečně znovu rozjíždí. Turné Legacy of the Beast Tour 2022 tematicky vychází ze stejnojmenné mobilní hry. Scénografie bude představovat různé světy a do detailu odrážet tradici Maiden. Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers, Steve Harris a Nicko McBrain odehrají v rámci letošního turné v České republice pět samostatných koncertů společně se svým maskotem Eddiem.


Iron Maiden vstupenky na následující koncerty "Legacy of the Beast" Tour 2022:

20. června 2022 Praha, Eden Arena

02 červenec 2022 Kolín nad Rýnem, RheinEnergie Stadion
04 červenec 2022 Berlín, Waldbühne
09 červenec 2022 Stuttgart, Mercedes-Benz Arena
20. července 2022 Brémy, Bürgerweide
26. července 2022 Frankfurt, Deutsche Bank Park
30. června 2022 Curych, Hallenstadion

Pořiďte si vstupenky na Iron Maiden nyní a zažijte legendy heavy metalu Iron Maiden naživo na dechberoucím pódiu!

Žádná kapela neměla na heavy metal takový vliv jako Iron Maiden. Skupina, kterou v roce 1975 založil baskytarista Steve Harris, sehrála nejen rozhodující roli při formování heavy metalu 80. let, ale byla také vzorem pro pozdější kapely nejrůznějších metalových subžánrů. Mnoho kapel na scéně znovu vydalo písně Iron Maiden jako covery nebo někdy na svých koncertech hrají celá alba. Britská kapela, jejíž název je odvozen od středověkého mučicího nástroje, dosud vydala 17 studiových alb. Pět z nich se dostalo na první místo britské hitparády a dalších devět do první desítky. Jejich úspěch se rozšířil i mimo ostrov do dalších zemí po celém světě. S více než 100 miliony prodaných nosičů je Iron Maiden jednou z nejkonzistentnějších a komerčně nejúspěšnějších metalových kapel na světě. Spolu s kapelami jako Saxon, Angel Witch, Praying Mantis, Diamond Head, Tygers of Pan Tang a Dep Leppard se Iron Maiden řadí do nové vlny britského heavy metalu (NWoBHM).
Zakladatelské období nebylo pro Iron Maiden jednoduché, protože v 80. letech byly v módě punk a new wave mnohem více než metal. Přesto kapela získala nahrávací smlouvu s EMI a v roce 1979 dokonce možnost vystoupit v pořadu "Top of the Pops" na BBC. Iron Maiden tak oslovili větší počet posluchačů a debutové album "Iron Maiden", které vyšlo krátce poté, se v hitparádě vyšplhalo na čtvrté místo. Kapela zpočátku vystupovala jako předskokan skupin Kiss a Judas Priest, brzy však zaplnila velké haly v Evropě a později i v USA. Iron Maiden vyrazila na své první světové turné s albem "Killers", které vyšlo v roce 1981. Velký průlom skupiny však přišel v roce 1982 s albem "Number Of The Beast", které se dostalo přímo na vrchol hitparád. Iron Maiden poté vyrazili na turné po celém světě, během kterého odehráli 180 koncertů. Zatímco následující alba "Piece Of Mind" z roku 1983 a "Powerslave" z roku 1984 hudebně navazovala na své předchůdce, na "Somewhere in Time" z roku 86 kapela poprvé experimentovala se syntezátorovými kytarami. V roce 1988 vyšlo album "Seventh Son Of A Seventh Son", které se po albu "Number Of The Beast" stalo nejlépe hodnoceným albem kritiky. Singl "Bring Your Daughter ... To The Slaughter" z alba "No Prayer For The Dying" z roku 1990 byl pak prvním singlem skupiny, který se dostal na vrchol britské hitparády. Kapela v pravidelných intervalech vydává další alba, naposledy "Senjutsu", které vyšlo v září 2021.
Doba Iron Maiden je poznamenána neustálými změnami členů kapely. Steven Harris je posledním zbývajícím členem původní sestavy se zpěvákem Paulem Dayem, kytaristy Davem Sullivanem a Terrym Rancem a Ronem Matthewsem na bicí. Dnes Iron Maiden kromě Harrise tvoří Bruce Dickinson, Dave Murray, Adrian Smith, Janick Gers a Nicko McBrain. Od počátku 80. let kapelu doprovází maskot Edward The Head, zkráceně Eddie, který zdobí nespočet obalů kapely.

keyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Všechno{{ group }}
{{ rounds.name }}

Místo představení?TýmProtihráč?

group